Istanbul. Killing Me Softly

18 Sep

Я маю вийти на 54-ій зупинці. Час подорожі вимірюється трафіком. Пауза вимушена. Тому сентиментальні оповідки про сім схилів Аммана, героїчні – про так званих бійців Вільної сирійської армії, драматичні – про те, чому я так і не наважилася запитати у жінки, яка досі називає убитого невідомими рік тому Джуліана Мер-Хаміса – одного із засновників thé Freedom Theater у Дженіні ні слова про Джуліана, хоча ми просиділи із нею увесь вечір разом, і я переглянула всі її фото на Фейсбуку, зачекають. Так само, як і анекдоти переказані Славоєм Жижеком про цей же театр. 150 км, 4 години 15 хвилин – саме стільки зайняла дорога з аеропорту Ататюрк на самому заході Стамбула до майже найсхіднішої точки на іншому березі міста, де мені так гостинно надали прихисток на цей транзитних період перед остаточним поверненням.

4 години 15 хвилин громадським транспортом з валізою завважки 23 кг з нині вже двома поламаними коліщатками та наплечником повним техніки. А це значить метро, автобуси, метробуси, трамваї, працюючі ескалатори, непрацюючі ескалатори, мости, мости через шосе, тунелі і сходи, сходи, сходи. На останньому відкинку (мій вихід був на 56ій зупинці) я мала такий вираз обличчя, що водій не наважився вигнати мене з спавтобусу, хоча я не придбала квиток заздалегідь, а розпатитися готівкою всередині не можна. Альтернативний шлях передбачав би ще й паром. Море лікує, але не коли в руках 23 кг й два відламаних коліщатка.

20120918-183231.jpg Це місто просто неймовірно велике. Воно змушує задуматися, що все ж таки щось не так з урбаністичним розвитком цього світу, хай би як не намагалася місцева влада налагодити транспортну мережу – а їй треба віддати належне, бо всюди є вказівники і розібратися у надзвичайно складній транспортній системі насправді надзвичайно просто – є щось ненормальне в тому, щоб їхати з одного кінця міста в інший 4 години 15 хвилин. Є щось нелюдське в тому, що дорога на роботу в один бік краде щонайменше 2-3 години. І коли хлопцям з бідних паризьких передмість як от Кліші-сю-Буа, де свого часу горіли автівки, дивуються, чому чимало з них не бували в центрі Парижа, то просто є щось нелюдське в тому, щоб жити у місті, де дорога із околиці до центру займає 3 години. Краще б це були різні міста. Моя побічна дія, окрім іншої сторони Стамбула, температура викликана трохи перебільшеним фізичним навантаженням.

20120918-183318.jpg Інша прикрість через температуру – перший дедлайн. Мене попросили написати статтю про протести проти фільму “Невинність мусульман” у Єгипті, Тунісі та деінде. На самі протести я, звісно, не потрапила – окрім спокійної демонстрації в Аммані. Значить завдання ускладнилося і треба було вкотре написати всім знайомим – братам-мусульманам, професором політології, молодим коптам, атеїстам, художникам, режисерам, щоб вони розповіли, що ж насправді коїться у їхніх краях. Сил і часу дуже бракує. Можливо, можна було відмовитися, але наразі пізно. Врешті отримавши регулярний доступ до Інтернету я можу перечитати все, що написали 7поважні західні медіа. Цього разу я трохи збентежена: фактично все, що там написано про “арабський світ, що палає”, – відверте лайно. Тому замість повторюватися й писати про Сім схилів Аммана чи героїчні оповідки так званих членів Вільної сирійської армії, я краще використав цей час поміж ще кількома зустрічами із сирійцями у центрі Стамбула, які не можеа було перенести, я таки всядуся далі писати свою статтю. А за цю годину я проїхала лише 31 зупинку. Моя – 54. І це лише один із багатьох видів транспорту, на якому мені довелося сьогодні їхати, враховуючи трамвай, паром і фунікулер. Це місто вбиває мене своєю любов’ю. Я ж ще встигну віддати йому свою.

 

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: