бразилія. протести. епізод #1: легкий

27 Oct

Image

“А як же ви транслюєте протести мобільними телефонами? Інтернет, який би не був,  в таких умовах висне?” – уточнюю в одного з засновників одного з найцікавіших у світі прикладів громадянської журналістики midia NINJA (“незалежний наратив, журналістика в дії”)

“Звісно, що мирні демонстрації транслювати неможливо, бо всі у Фейсбуку, але коли поліція застосовує сльозогінний газ, всі не сидять у соцмережах, а розбігаються.  Тоді як ми можемо починати трансляцію”. Бруно не зовсім засновник. Жодної організації не засновано, хоча їхні відео подивилися мільйони разів, а за їхнів Фейсбуком слідкує понад 200 000 людей. Бруно той, хто надихає. Midia NINJA – не організація, а ідея, реалізувати, яку може кожен. Достатньо взяти в руки телефон (бажано в своєму місті, районі, а ще краще селищі) і транслювати, що відбувається під час протестів. Найчастіше – доволі жорсткі дії поліції.

Про Бразилію я мала/маю написати багато. Дуже багато. Багато що виявилося особливим:  не лише midia NINJA i POSTV, а й одна з найцікавіших мистецьких комун.  Однак уникнути паузи в писанні блогів після Єгипту не вдалося. Довелося пропустити і Польщу, і Бейрут (поки). Я відкладала, щоб написати краще і про важливіше (важливого багато). Але щойно побачила Rafucko і зрозуміла, що треба просто братися за комп’ютер і писати.  Бразильську сагу  починаю чимось простим, легким і доступним,  хай і не зрозумілим  на перший погляд.  Незрозумілим, бо португальською. Хоча це відео про те,  як бразильські медіа висвітлюють протести,  має ангійські субтитри. Зверніть увагу на бананові шкурки, які змушують поліцію, розчищувати територію.

Далі – без перекладу, але у Рафуко чимало талантів. І “Рожевого блоку достатньо”, щоб відчувати без знання португальської: “Depicted in the video, Pink Bloc protesters “steal the show” at Copacabana’s annual LGBT parade by spraying some of the 300,000 participants with glitter and using the spotlight to spread their voice.”

І якщо “Black Block highjacked teachers’ protests” (“Анархісти з “Чорного блоку” використали на свою користь протести вчителів”), як пишуть світові медіа, то відповідно до новин в авторстві Рафуко “демонстранти/комбатанти з “Рожевого блоку” привласнили гей-парад у Ріл”

Окрім “Рожевого блоку” без знання португальськох, з любов’ю до висвітлення протестів ( я ж уже  можу порівнювати сльозогінний газ у різних країнах: бразилійський менш ядучий за турецький),  потішив і цей ролик “Протестозалежність”. Тут і без португальської реагуєш, коли бачиш як дівчина розпилює якийсь спрей і дістає харчовий перець. Як інакше же ж без газу чи без спрею?

як і “Фітнес для вандалів”

чи “Новини вандалів”

це справді лише самісінький початок

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: